Sewilla, Plac Hiszpański, Plaza de Espana

Najważniejsze i najbardziej charakterystyczne zabytki, miejsca i atrakcje, które warto odwiedzić w Sewilli. Tutaj znajdziesz informacje o tym co każdy turysta podróżujący do Sewilli powinien wiedzieć, przed planowaniem swojego zwiedzania.

Rzeka w Sewilli, Guadalquivir, widok na dzielnicę Triana

Czy kiedyś zastanawiałaś się, gdzie jest Twoje miejsce do życia? Czy wpadasz czasem w wir myśli, że może gdzieś na świecie jest inne, lepsze, bardziej interesujące, albo może bardziej spokojne, miejsce, które tylko czeka aż je znajdziesz i postanowisz się tam przenieść, na trochę albo nawet na zawsze?

Ronda, dekoracje w Rondzie, Fiesta w Rondzie, Ronda w Andaluzji

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

Pogoda w Andaluzji, rzeka Guadalquivir, Sewilla, Hiszpania, widok z mostu

Pogoda w Andaluzji

Założę się, że jeśli planujesz lub choćby nawet dopiero myślisz o odwiedzeniu Andaluzji, jednym z powodów, dla którego wybierasz właśnie ten kierunek jest pogoda. Doskonale to rozumiem, bo dobra pogoda w Andaluzji to prawie pewnik i to bez względu na

El Rocio, miasto w Andaluzji

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

palmy nad rzeką Guadalquivir w Sewilli

Trwający od 9.11.2020 roku stan alarmowy na terenie całej Hiszpanii dobiegnie końca 9.05.2021. Co się wtedy wydarzy? Czy rzeczywiście mieszkańcy odczują różnicę? czy zmieni się coś w podróżowaniu? Czy przemieszczanie się po Andaluzji będzie łatwiejsze i spokojniejsze? Po 6 miesiącach

Most na rzece Guadalquivir w Sewilli. Widok z lewego brzegu rzeki. Sewilla rzeka

Sewilla i rzeka Guadalquivir

Sewilla rzece Guadalquivir zawdzięcza wiele. Choć bardzo niepozorna, dała miastu a przede wszystkim całemu krajowi sławę, potęgę i bogactwa o jakich inni ówcześni władcy mogli sobie tylko pomarzyć. Dziś, troszkę niepozorna i często niedoceniana, rzeka Sewilli jest ulubionym miejscem relaksu i spacerów sewilczyków. Warto dowiedzieć się troszkę więcej o tej ważnej dla historii rzecze, której nazwa z arabskiego oznacza Głęboką Rzekę.

Feria de Abril w Sewilli

Feria de Abril w Sewilli

To kwintesencja hiszpańskiej fiesty. Feria de Abril w Sewilli to jedna z głównych imprez w mieście i wielka atrakcja turystyczna. To tygodniowa impreza, dzięki której można przenieść się w czasie i na własne oczy poznać tę słynną andaluzyjską spontaniczność.