• Post comments:0 Komentarzy

Sewilla jest naprawdę słonecznym, pięknym, ciepłym miastem, w którym niebo jest zazwyczaj nieskazitelnie niebieskie i nawet o chmurkę czasem trudno. Jednak kiedy już zacznie padać, to nie przestaje nawet kilka dni. Zwłaszcza w ostatnim czasie deszcze są bardzo gwałtowne i długie. I mimo, że temperatura nawet w styczniu lub lutym może być dosyć wysoka (nawet 15 – 17C)  to deszcz skutecznie potrafi uprzykrzyć życie, zwłaszcza tym, którzy przyjechali do Sewilli nacieszyć się miastem i maja na to ograniczony czas.W Sewilli deszcz zdarza się raczej rzadko, według statystyk to ok 30 dni w roku. Małe są zatem szanse, że traficie tutaj na deszcz, ale jednak wypadki chodzą po ludziach. Poza tym to tylko statystyki a w ostatnim czasie różne anomalie pogodowe pojawią się nie tylko w Hiszpanii.

Nie da się ukryć, że Sewilla to miasto w którym głównie żyje się na zewnątrz. Pałace i muzea mają mnóstwo patio, przez co nawet podczas zwiedzania zabytków wewnątrz często jesteśmy na otwartej przestrzeni. Lokalne bary są często tak małe, że większość osób stoi na zewnątrz przy wysokim stoliku z piwkiem w ręku. Nawet niektóre centra handlowe są na świeżym powietrzu i do sklepów wchodzi się bezpośrednio z ulicy. 

Dlatego też uznałam, że przydatne będzie podzielenie się moimi sposobami na to co gdzie i jak można robić w Sewilli by za bardzo nie zmoknąć, ale jednocześnie poznać trochę miasta, lokalnego stylu życia i nie zamykać się w czterech ścianach mieszkania lub pokoju hotelowego. 

Pokaz flamenco – to ok 1,5 h a jeśli wybierzecie wersję w barze, to dodatkowo będziecie mogli zostać dłużej, na wino i tapasy. Takich miejsc jest mnóstwo. Sprawdźcie takie miejsca jak Casa de Flamenco, Flamenco los Gallos, El Patio Sevillano, Pena Flamenca de Macarena. 

Muzeum Sztuk Pięknych – w muzeum zobaczycie zbiór kolekcji słynnych Hiszpańskich artystów w tym Murillo, Zurbarana i Velazqueza uszeregowanych chronologicznie w aż 13 salach. Najstarsza część kolekcji pochodzi z okresu średniowiecza, ostatnie sale dedykowane są obrazom z XIX i XX wieku. 

Tapas tour w Mercado de Triana – dlaczego właśnie tam? Ponieważ znajdziecie tu zarówno dużo sklepu z lokalnymi świeżymi produktami jak i kilkanaście mniejszych i większych barów. Dodatkowo czas w tym zadaszonym miejscu umilić wam może wizyta w mikro teatrze CasaLa Teatro. Pomieści tylko 28 widzów a scena ma niecałe 3, szerokości. Atmosfera prawie jak na prywatnym pokazie

Wizyta w Katedrze – w odróżnieniu od Pałacu Alcazar, którego spora część to ogrody i patia, w Katedrze zwiedzamy głównie wnętrze, a nawet punkt widokowy na wieży Giralda ma dach. Zwiedzanie zajmie wam od 1 – 1,5h. 

Ekspresowy kurs flamenco – oczywiście nie mówię tu o zajęciach w szkole w zorganizowanej grupie. Ale w sieci, również na airbnb można znaleźć osoby które udzielają indywidualnych lekcji w dowolnym wymiarze godzin. Na lekcję można umówić się w domu nauczyciela lub w mieszkaniu które wy wynajmujecie. Lekcja zazwyczaj trwa godzinę lub 2. W tym czasie nauczycie się oczywiście tylko kilku podstawowych kroków, ale na pewno będzie to niesamowite doświadczenie i możliwość poznania kultury flamenco od drugie strony. Zazwyczaj takie lekcje kosztują od 15 do 25€. Jeśli potrzebujecie pomocy przy organizacji takich lekcji, piszcie też do mnie, mam kilka kontaktów. Lekcję oczywiście mogą odbywać się w języku hiszpańskim lub angielskim. 

Lekcje gotowania – jeśli samo jedzenie wam nie wystarcza i chcecie nauczyć się przygotowywać hiszpańskie dania we własnej kuchni, lekcja gotowania to idealny sposób na spędzenie deszczowego dnia w Sewilli. Takie opcje, podobnie jak w przypadku lekcji tańca, można znaleźć na airbnb, ale nie tylko. Organizują je też niektóre restauracje np. Contenedor 

Plac Hiszpański w deszczu

 

Dodaj komentarz