Winnica w Andaluzji, Ronda, wycieczka w Andaluzji

Winnice i bodegi w Andaluzji

Andaluzyjczycy kochają swoje wina a ponieważ są one jedyne w swoim rodzaju, zdecydowanie jest to element tutejszej gastronomii (a także kultury) który warto poznać. Wersji zwiedzania bodeg i winnic jest wiele i w tym tekście dowiesz się jak zaplanować taką wycieczkę i gdzie zarezerwować zwiedzanie wraz z degustacją.

Więcej »
La Casa de Tigre

Restauracje w Sewilli na specjalne okazje

Wyjątkowa kolacja, romantyczny wieczór, świętowanie urodzin czy innej uroczystości to powód dla których możesz szukać w Sewilli restauracji na specjalne okazje. Wybrałam kilka moich ulubionych. Koniecznie zanotuj i przekaż dalej. W tych miejscach poznasz inną, bardzo wykwitną stronę sewilskiej gastronomii. 

Więcej »
Świąteczne dekoracje świetlne w Sewilli, główny plac przy Ratuszu Miejskim

Czy warto spędzić Boże Narodzenie w Sewilli?

Już wiesz, że chcesz spędzić święta za granicą i zastanawiasz się które miejsce wybrać. W tym tekście dowiesz się dlaczego święta w Sewilli to fajny pomysł, co można robić w Sewilli w okresie bożonarodzeniowym i czy typowe turystyczne atrakcje są dostępne dla odwiedzajacych.  Loty z Polski do Sewilli Przede wszystkim warto pamiętać, że połączeń z […]

Więcej »
Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli

Ciekawe muzea w Sewilli – polecenia przewodnika

Bez względu na to czy lubisz odwiedzać muzea podczas wyjazdów, czy raczej od nich stronisz, warto zawsze zapoznać się za wczasu z tym co odwiedzane miasto może ci zaoferować. Muzea w Sewilli są ciekawe i naprawdę różnorodne. Nie tylko dla fanów sztuki, rozumianej w tradycyjny sposób ale też dla tych którzy chcą nieco lepiej poznać lokalne tradycje, zwyczaje i kulturę. 

Więcej »

Bary w Sewilli – gdzie zjeść

Będzie krótko i na temat, bo od głębszej analizy sewilskich barów będzie mój andaluzyjski e-book gastronomiczny, w którego pisania jestem w trakcie. W tym tekście znajdziesz 5 tradycyjnych barów w Sewilli w lokalizacji na terenie centrum. Tradycyjne bary w Sewilli Barów w Sewilli jest ponad 1000, a w centrum miasta po prostu się od nich […]

Więcej »
Alcazar w Sewilli gdzie kupić bilety

Bilety w Andaluzji – oficjalne strony

Bilety do najważniejszych atrakcji Andaluzji wyprzedają się bardzo szybko, dlatego najlepiej kupić je za wczasu online. W tym poście dowiesz się które strony oferujące bilety online są oficjalne a zakup biletów nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dowiesz się gdzie bilety kupują przewodnicy.

Więcej »

Ile kosztuje życie w Andaluzji

W tym tekście znajdziesz informacje na temat cen produktów w sklepach, rachunków za prąd i za wodę. Dzielę się też wskazówkami, jakie koszty należy wziąć pod uwagę przy wynajmie mieszkania. Znajdziesz tu też inne porady i wskazówki, które mogą się przydać przy planowaniu przeprowadzki do Andaluzji. Jest to prawdopodobnie jedyny tak szczery i konkretny artykuł w sieci.

Więcej »

Kuchnia Andaluzyjska czyli co i jak jadać w Andaluzji

Jedzenie!!! Dawno o nim nie pisałam, a to moja ulubiona część życia w Andaluzji i wazny aspekt życia społecznego. Jeśli jesteś ciekawa lub ciekaw czego spodziewać się po Andaluzji w kwestii gastronomii, ten post jest dla ciebie obowiązkowy.

Więcej »

Święta i imprezy w Andaluzji w 2023 roku

Już nie raz pisałam o wyjątkowy podejściu andaluzyjczyków do imprezowania. Każda święto to powód do zorganizowania fiesty. Oczywiście sporo andaluzyjskich świąt i imprez zupełnie nie pokrywa się z polskim kalendarzem. Są to imprezy wyjątkowe i niespotykane w Polsce. Dlatego móc mini kalendarz świąt andaluzyjskich pomoże zaplanować wyjazd w najlepszym okresie. 

Więcej »

El Caminito del Rey

Przez kilka dekad był to jeden z najbardziej niebezpiecznych szlaków turystycznych w Europie. Po wartej 7 mln € przebudowie wąwóz już nie jest tak groźny, ale widoki i sama trasa nadal przyprawiają o szybsze bicie serca i lekki zawrót głowy. El Caminito del Rey czyli Ścieżka Króla została otwarta ponownie wiosną 2015 roku. Wcześniej przez kilka lat była zamknięta ze względu na wypadki, które zakończyły się śmiercią kilkorga turystów.

Więcej »