• Post comments:0 Komentarzy

Oczywiście narzędzi, aplikacji i stron do nauki języków są setki, o jednych słyszymy więcej o innych mniej. Ja wybrałam cztery, które dla mnie okazały się najbardziej efektywne więc może i Tobie pomogą. Ale żeby się przekonać, musisz wypróbować.

espanol

Też tak macie, że gdy zaczynacie uczyć się nowej rzeczy, nie tylko języka, obwarowujecie się stosami notatek, dziesiątkami książek i grafikiem nauki a potem siadacie przed tą stertą papierów i już wam się nie chce? Ja tak mam i cieszę się, że przynajmniej zdaję sobie sprawę, że takie podejście jest złe bo do niczego nie prowadzi. Zamiast planować godzinami, po prostu zacznij to robić. Z nauką języka powinno być dziecinnie łatwo, no bo przecież jak uczyliśmy się polskiego? Przez normalny, regularny, codzienny kontakt, rozmowy, robienie błędów i korygowanie ich. Z nowym językiem powinno być tak samo. Zamiast robić z tego wielkie HALO, ściągnij sobie aplikację, która będzie ci przypominać o słówkach na dany dzień, albo poświęć 5 minut na zapisanie zwrotu, który właśnie usłyszałeś w TV.
Dziś o moich interaktywnych metodach nauki. Mam nadzieję, że pomoga.

Memrise.com
To platforma w zdecydowanej większości bezpłatna. Osoby publikują kursy a my możemy się na nie zapisywać i regularnie ćwiczyć słownictwo lub wyrażenia. Ogromnym plusem jest to, że memrise mobilizuje nas do regularnego powtarzania, kontroluje też wyrażenie z którymi mamy problem i w chwili powtórki zwraca na nie szczególną uwagę. Poza tym można znaleźć kursy z nagraniami poprawnej wymowy. Minusem jest to, że zanim znajdziemy odpowiadający nam kurs, może minąć trochę czasu i trzeba naprawdę dobrze przewertować ofertę. Większość kursów tłumaczonych jest z hiszpańskiego na angielski. Te po polsku zazwyczaj dotyczą tyko początkowych poziomów i podstawowych zwrotów, ale nic nie stoi na przeszkodzi by szukać i sprawdzać. Na pewno znajdziecie kursu lub nawet kilka, który przypadnie wam do gustu.

Spanish.cl
To strona internetowa w zdecydowanej większości prowadzona po hiszpańsku, ale niektóre kwestie tłumaczone są na angielski. Świetne przykłady i dużo ćwiczeń. Jest dział ze słówkami, gramatyką i ćwiczeniami dla utrwalenia. Nie jest to może najbardziej nowoczesna strona jaką widziałam, nie ma wyszukanej grafiki ani tysiąca plików do pobrania, ale w nauce języka przecież nie o to chodzi.

Conjugacion.es
To już strona o bardzo konkretnym zastosowaniu. Nie wiesz jak odmienić jakiś czasowniki? Wpisujesz i za chwilę masz całą koniugację, wszystkie możliwe formy. A jak już odmienisz, zbuduj zdania z najczęściej używanymi formami. Tylko tak je zapamiętasz. Samo do głowy nie wejdzie.

Aplikacja: Ucz się języka hiszpańskiego
Bardzo prosta aplikacja na telefon, która gramatyki wprawdzie uczy na bardzo podstawowym poziomie, ale sam fakt przypominanie na telefonie o nowym słówku motywuje do nauki. Ma dobrze pogrupowane hasła i bardzo dużo słówek. Poza tym przy każdym słówku możemy sprawdzić od razu wymowę. A może znacie inne aplikacje do nauki hiszpańskiego, które moglibyście polecić.
Przy okazji tej aplikacji mam cenną radę: nie ignorujcie słówek, które wydaje wam się że znacie bo np brzmią podobnie do polskich. Może tłumacząc z hiszpańskiego łatwo je zrozumieć, ale gdy będziecie musieli powiedzieć coś po hiszpańsku i nie utrwalicie odpowiednich zwrotów wcześniej, raczej nie przyjdą wam one do głowy w pierwszej kolejności.

Przypominam o kursach języka hiszpańskiego, które organizujemy dla was w Sewilli. Tylko tak najszybciej złapiesz podstawy lub doszlifujesz swój akcent. Najbliższy kurs 10 października 2016. Kolejne ruszają od stycznia.
Po więcej informacji piszcie na kinga@malaagencja.eu

Dodaj komentarz