Bilety do najważniejszych atrakcji Andaluzji wyprzedają się bardzo szybko, dlatego najlepiej kupić je za wczasu online. W tym poście dowiesz się które strony oferujące bilety online są oficjalne a zakup biletów nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dowiesz się gdzie bilety kupują przewodnicy.

Czy trzeba kupować bilety online?

Wcześniejszy zakup biletów ma swoje ogromne plusy i zawsze, ale to zawsze będę rekomendować tę opcję. Przede wszystkim oszczędza czas na stanie w kolejkach (a te potrafią być naprawdę długie) oraz co najważniejsze, minimalizuje ryzyko, że odbijesz się od ściany, a właściwie od kasy biletowej, chcąc kupić bilet na ostatnia chwilę, w miejscu gdzie bilety są już od dawna wyprzedane. Takich miejsc w Andaluzji jest coraz więcej.

Pracuję w turystce w Andaluzji od prawie 8 lat i od samego początku mojej pracy tutaj wiedziałam, że najbardziej pożądanymi atrakcjami w regionie były Alhambra w Granadzie oraz wąwóz El Caminito del Rey (po polsku Ścieżka Króla). W tych miejscach żeby indywidualnie kupić bilet na wybraną godzinę trzeba było rezerwować je nawet kilka miesięcy wcześniej. Inne miejsca, nawet ja sama, jako przewodniczka, zostawiałam na ostatnia chwilę i wiedziałam, że bilety zawsze się znajdą. W ciągu ostatnich 2 latach sporo się jednak zmieniło. Bilety do wielu, jak nie większości atrakcji w Andaluzji wyprzedają się w zastraszającym tempie. Coraz częściej próba zarezerwowania biletów, zwłaszcza dla nieco większej grupy z dnia na dzień może się nie udać. Oczywiście można próbować kupować bilety na miejscu, ale po pierwsze nie rzadko wiąże się to z odstaniem w długiej kolejce, w sporym upale, a co gorsze, można trafić na przykrą tabliczkę „Sold out” czyli „wyprzedane”. Ta coraz częściej pojawia się na przykład przy kasach biletowych przy Pałacu Alcazar w Sewilli.  

Oficjalne strony do zakupów biletów w Andaluzji

Strona na której bezproblemowo i po standardowych cenach kupisz bilet do kompleksu pałacowego Alhambra to www.alhambra-patronato.es. Kompletny bilet do Alhambry to Alhambra General obejmuje wszystkie najważniejsze części kompleksu czyli Ogrody, Generalife, Alcazabe i Pałac Nasrydów. Bilet nie obejmuje usługi przewodnickiej ani audioprzewodników, te ostatnie można zarezerwować również online. Na stronie Alhambry można znaleźć bardzo wyraźną informację, że nie oferują oni usługi przewodnickiej, ale rekomendują skorzystanie z niej we własnym zakresie, dzięki temu wizyta w całym kompleksie będzie naprawdę wyjątkowa i kompletna. Przy zakupie biletów będzie trzeba podać dane wszystkich uczestników, włącznie z numerami dokumentów. Uprzedzam, bo wiele osób uważa to za podejrzane i nie chce tego robić, obecnie jednak, aby zminimalizować rynek odsprzedawania biletów przy wejściu, każdy bilet do Alhambry musi być imienny. Podczas wizyty również trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości którego numer znajduje się na kupionym bilecie.Dokument sprawdzany jest przy wejściu głównym oraz w kilku innych punktach na terenie kompleksu. Bilet do Alhambry kupujesz na konkretną godzinę, jednak nie jest to godzina wejścia na teren Alhambry a godzina wejścia do Pałacu Nasrydów, tej godziny bardzo trzeba pilnować i pojawić się przy punkcie kontrolnym punktualnie. Do pozostałych części pałacu można wchodzić o dowolnej godzinie. Na tej samej stronie kupisz też bilety do innych ciekawych atrakcji miasta. 

Strona na której kupisz bilety do Alhambry w Granadzie

Bilety do Pałacu Alcazar w Sewilli kupisz na stronie www.alcazarsevilla.org. Tak jak w przypadku Alhambry jest kilka wersji biletów, które kupujesz na konkretną godzinę, trzeba się jej pilnować i przy wejściu do Pałacu być przynajmniej 5 minut przed godziną wskazaną na bilecie . Online można też zarezerwować bilety na poniedziałkowe bezpłatne zwiedzanie. 

Pałac Alcazar bilety strona z biletami
Strona na której kupisz bilety do Pałacu Alcazar w Sewilli

Znowu, żeby nie przedłużać, oficjalne bilety do Katedry w Sewilli kupisz na stronie www.catedraldesevilla.es. Znajdziesz na niej bilety na kilka wersji zwiedzania oraz informacje na temat mszy odprawianych w katedrze, jeśli interesuje cię ten temat. Standardowe bilety sprzedawane są na konkretne godziny co 5 minut, więc mamy naprawdę spory wybór. Podstawowy bilet obejmuje też wejście na wieżę Giralda i wejście do kościoła El Salvador (który można wykorzystać również następnego dnia). Można też kupić bilet z audioprzewodnikiem w języku hiszpański, angielskim, niemieckim, frncuskim, niemieckim i włoskim. Jeśli chcesz zwiedzić katedrę ze mną, czyli z polskojęzyczną przewodniczką, napisz na kinga@wakacjewandaluzji.eu.

Strona do zakupu biletów do Katedry w Sewilli
Strona na której kupisz bilety do Katedry w Sewilli

Mezquita - Katedra - Kordoba

Oficjalna strona do zakupu biletów do Mezquity to mezquita-catedraldecordoba.es/en/.  Jak w przypadku poprzednich atrakcji również tutaj masz do wyboru kilka wersji zwiedzania. Oczywiście dostępne są też tutaj szczegółowe godziny otwarcia, możesz też na bieżąco sprawdzić daty uroczystości podczas których Katedra jest zamknięta dla zwiedzających.  

Strona z biletami Mezquita Katedra w Kordobie
Strona na której kupisz bilety do Katedry - Mezquity w Kordobie

Muzeum Picassa w Maladze zyskuje na popularności i coraz częściej, zwłaszcza w miesiącach wiosennych i wakacyjnych do kas biletowych ustawiają się ogromne kolejki. Sposobem na to żeby nie tracić czasu w kolejce jest oczywiście zakup biletów online. Nie trzeba robić tego z dużym wyprzedzeniem, wystarczy nawet zrobić to w dniu planowanej wizyty. Bilety kupisz na www.museopicassomalaga.org/.

Strona bilety Malaga Muzeum Picassa
Strona na której kupisz bilety do Muzeum Picassa w Maladze

El Caminito del Rey po polsku nazywane Ścieżką Króla znane jest z bardzo ograniczonej liczby biletów. Wyprzedają się one naprawdę szybko. Oficjalna strona do zakupu biletów to www.caminitodelrey.info. Do zakupu biletów będzie konieczne stworzenie konta oraz podanie danych wszystkich uczestników. Pamięta też, że ze względów meteorologicznych (np silnego wiatru lub deszczu) wąwóz może być zamykany. W takich przypadkach informacja ta pojawia się na głównej stronie wąwozu, tak jak to widzisz na zdjęciu, które zamieszczam poniżej. Dlatego warto sprawdzić stronę rano, w dniu wizyty w wąwozie. W takim przypadku należy zarezerwować inny możliwie najbliższy termin wizyty. 

Dodaj komentarz