Bez względu na to czy lubisz odwiedzać muzea podczas wyjazdów, czy raczej od nich stronisz, warto zawsze zapoznać się za wczasu z tym co odwiedzane miasto może ci zaoferować. Muzea w Sewilli są ciekawe i naprawdę różnorodne. Nie tylko dla fanów sztuki, rozumianej w tradycyjny sposób ale też dla tych którzy chcą nieco lepiej poznać lokalne tradycje, zwyczaje i kulturę. 

Wiele osób przyjeżdża do Sewilli na kilka dni, tydzień lub dłużej. I po odwiedzenia wszystkich głównych atrakcji, tych z pierwszych stron wszystkich wyszukiwarek, zaczyna szukać czegoś więcej, miejsc które pozwolą lepiej poznać Sewillę i historię jej mieszkańców. Przygotowałam praktyczny post, który mam nadzieję pomoże ci podjąć decyzję, które muzeum odwiedzić. Oczywiście nie są to wszystkie muzea Sewilli. Wybrałam tylko te, które sama najchętniej odwiedzam. Wizyta w muzeum jest to też idealny pomysł na spędzenie czasu w Sewilli gdy trafisz na te kilka dni w roku gdy pada deszcz, lub, co bardziej prawdopodobne, będziesz chcieć uciec od letniego upału. Wizyta w klimatyzowanym muzeum to wówczas idealne rozwiązanie.  Myślę, że zdziwią cię ceny biletów wstępu oraz historie budynków w których muzea się znajdują. Tytułu są podlinkowane do stron konkretnych muzeów, a w treści pogrubione hasła odnoszą do lokalizacji.

Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli

Muzeum znajduje się na terenie Klasztoru Santa Maria de las Cuevas na wyspie La Cartuja. Dlatego przechodząc przez poszczególne sale mijamy sale modlitwy i patia należące kiedyś do zakonu. Znajdują się tam tez nadal grobowce hiszpańskich możnych i zasłużonych. Najprościej można się tam dostać przechodząc przez spacerowy most Pasarela de la Cartuja. Wejście na teren Centrum Sztuki znajduje się prawie na wprost mostu. Wystawy w Centrum Sztuki nie są stałe, zmieniają się co kilka miesięcy. To co jest pewne to różnorodność ekspozycji, instalacje, obrazy, rzeźby, zdjęcia. Muzeum jest spore, na wizytę warto przeznaczyć około 1 – 1,5h.
Bilet kosztuje 1,80€ a do tego od wtorku do piątku od godziny 19 do 21 można muzeum odwiedzać bezpłatnie. W soboty z kolei bezpłatnie można odwiedzać przez cały dzień.

Kolejne muzeum znajduje się w pięknej lokalizacji i w jeszcze piękniejszym budynku. Muzeum Tradycji w Sewilli znajduje się w Pawilonie Mudejar na Placu Ameryki w ogrodach Marii Luisy. Wizytę w nim możesz więc połączyć na przykład z wizytą na Placu Hiszpańskim. Pawilon Mudejar został stworzony na potrzeby wystawy iberoamerykańskiej z 1929 roku, ale samo muzeum zostało otwarte w 1972 roku. Składa się z kilkunastu sal choć obecnie sale na pierwszym piętrze pozostają zamknięte od 2014 roku. Ale nawet przy zmniejszonej liczbie sal jest ta co oglądać. Jeśli interesuje cię temat sewilskiej sztuki tradycyjnej, rzemiosła i fiest możesz tam spędzić nawet kilka godzin. W muzeum znajduje się wiele rozbudowanych ekspozycji, przykładowych pomieszczeń, mebli, urządzeń, zabawek z różnych epok. Moim zdaniem jest to jedno z ciekawszych miejsc w  Sewilli do odwiedzenia również z dziećmi. Można zobaczyć jak dokładnie wyglądały zakłady rzemieślnicze i produkcja niektórych ważnych dla Andaluzji wyrobów. 
Bilety kosztują 1,50€ ale obywatele UE mają wejście bezpłatne. 

To muzeum to podróż przez historię malarstwa andaluzyjskich artystów. Inaugurowane w 1832 roku, ale wcześniej w tym budynku znajdowały się klasztory. Dzięki temu dziś wewnątrz oprócz obrazów możesz zobaczyć  naprawdę piękne pomieszczenia, patia i imponujące klatki schodowe. W tym muzeum przechodzisz przez całą historię malarstwa Andaluzji, rozlokowaną w kilkunastu salach. W dużej mierze jest to malarstwo religijne. 
Bilet kosztuje 1,50€, obywatele UE mają bilet bezpłatny.  
Muzeum zamknięte jest w poniedziałki a w niedziele otwarte jest tylko do 15. 

Znajduje się w dzielnicy Triana, niedaleko słynnego Mercado de Triana i 2 minuty od mosty Triana. Można wiec wizytę w muzeum połączyć ze zwiedzaniem tej pięknej dzielnicy Sewilli. Centrum ceramiki obejmuje część w której możesz poznać proces wypalania ceramiki i przygotowywania gliny, oraz część wystawową z eksponatami ceramicznymi.
Jedyne z wymienionych tutaj muzeów w których trzeba kupić bilet (cena 2,10€) chyba, że macie wykupiony bilet do Pałacu Alcazar, wówczas ten sam bilet możecie wykorzystać również w Centrum Ceramiki (uwaga możecie to zrobić tego samego lub następnego dnia od wizyty w Pałacu Alcazar). 
Muzeum zamknięte jest w poniedziałki, od wtorku do niedzieli otwarte jest od 10.00 – 20.00. 
bilet kosztuje 2.50€

Mam nadzieję, że ten tekst będzie dla Ciebie przydatny i pomoże podjąć decyzje. I pamiętaj, że w sprawie zwiedzania z przewodnikiem, zawsze możesz odezwać się do mnie bezpośrednio 🙂

Dodaj komentarz