W Sewilli większość barów i restauracji zamykanych jest około północy. Gdyby nie to, impreza na ulicach trwałaby do samego rana. Są jednak takie miejsca, w których można zabawić odrobinę dłużej, w niektórych będziemy mogli nawet coś przekąsić o 1 czy 2 w nocy. Jeśli macie więc plan poznania wieczornych zwyczajów sewilczyków, zapraszam do lektury.

Taberna ANIMA (Calle Miguel Cid 80)
Jedno z nielicznych miejsc w Sewilli gdzie zimą można zamówić grzane wino i to dobre grzane wino. Miejsce prowadzone jest przez austriackiego artystę który ponad 30 lat temu przyjechał do Sewilli. Nie oznacza to jednak, że nie poczujemy tu Sewilskiego klimatu. Przytulny, nieco awangardowy wystrój, przyjemna, ciepła atmosfera, no i wystawy, koncerty, mini spektakle przez prawie cały rok. Oficjalnie otwarta jest od wtorku do niedzieli od 21.30, ale muszę przyznać, że właściciel kieruje się głównie własnym nastrojem. Więc planując tu wizytę weźcie pod uwagę, że może akurat tego dnia nie być otwarte.

Mercado Lonja de Barranco, Calle Arjona

To dosyć nowe i nowoczesne miejsce stworzone z myślą o turystach. Poza częścią jedzeniową ma również bar na świeżym powietrzu, tuż przy rzece, otwarty do późnych godzin nocnych.

La Sra Pop, Calle Amor de Dios 55
To takie miejsce w którym rano zjesz pyszne śniadanie po południu napijesz się kawy i zjesz ciastko a wieczorem posłuchasz dobrej muzyki przy drinku. Miejsce wprawdzie nie ma ogródka i możliwości spędzenia czasu na zewnątrz ale eklektyczny wystrój z pewnością spodoba się wielu. Właściciele swoje miejsce określają jako bohema i vintage. Warto sprawdzić ich kalendarz na facebooku. Regularnie odbywają się tam Jam Session(we wtorki), oraz mikrofon otwarty. To idealne miejsce dla tych którzy chcą poznać bliżej współczesną kulturalną, głównie muzyczną stronę Sewilli.

Lola Por Dios, Calle Conde de Torrejon 21

Nazwa miejsca oznacza dokładnie “Lola na Boga” i odnosi się do słynnej hiszpańskiej śpiewaczki i tancerki flamenco Loli Flores, której wizerunek umieszczony jest w logo baru. To miejsce w którym Sewilczycy uwielbiają spędzać okołoweekendowe wieczory (czyli od środo dy do piątku) oraz soboty i niedziele w całości. Przekąsicie tu niedrogie, lokalne tapas i napijecie się piwa lub wina w rozsądnej cenie. Jesteście gotowi na andaluzyjską imprezę?

Pecata Mundi, Calle Alvarez Quintero 46

Znajduje się na rzut beretem od Katedry, na jednej z węższych uliczek od strony Giraldy. Wewnątrz jest dość ciemno i nie ma wiele miejsca do siedzenia, ale z pewnością spotkacie tu międzynarodowe towarzystwo i alternatywny wystrój.

Dodaj komentarz