• Post comments:0 Komentarzy

projekt-bez-tytulu-1

Jedziesz do nowego miasta więc niby skąd masz wiedzieć, gdzie najlepiej jest się zatrzymać by nic co istotne Cię nie ominęło. Oczywiście, najlepiej wybrać lokalizację blisko zabytków, z wygodnym parkingiem, mnóstwem sklepów, dobrych barów i restauracji. I jeszcze jakieś kluby na wieczór by się przydały, ewentualnie teatr i plac zabaw na popołudnie z dzieciakami. Taaak, tak by było najpiękniej. No niestety, tak wspaniale to nigdzie nie ma. Ale spokojnie. Wybierasz się do Sewilli? Szukasz noclegu? Najpierw pomyśl, jak zazwyczaj spędzasz tego typu wyjazdy. Już? No to teraz czytaj uważnie….

Samo sewilskie centrum historyczne, zwane starówką, to ponad 330ha. Jest więc gdzie spacerować, ale też łatwo przejechać się na źle dobranej lokalizacji. Czasem hotel, który na mapie znajduje się tuż przy najważniejszych zabytkach, może okazać się mniej atrakcyjny, niż ten po drugiej stronie ulicy, ale z dodatkowymi udogodnieniami.

Zwiedzanie przez wielkie Z
Jeśli chcesz być blisko najważniejszych zabytków miasta – czyt. Real Alcazar, Katedra z Giraldą i Archiwum Indii – wybierz dzielnicę Santa Cruz. Jest przepiękna, klimatyczna, ale też pełna turystów i nie tania. Jej granice wytyczają mniej więcej ulica San Fernando, Av. de la Constitucion oraz ulice Mateos Gago i Santa Maria la Blanca. Innym rozwiązaniem, również blisko najważniejszych obiektów turystycznych, może być odrobinę mniej oblegana za to bliżej rzeki dzielnica El Arenal. To z kolei miejsce idealne na spacery wzdłuż rzeki, trochę bardziej zielone i spokojne. Obie dzielnice polecałabym tym, którzy planują krótki pobyt w Sewilli i chcą oszczędzić czas nie klucząc w wąskich krętych uliczkach centrum. Minusem tej lokalizacji jest parking, a raczej jego brak. Po Santa Cruz nie jeżdżą samochody z bardzo protego powodu, uliczki są tak wąskie, że czasem nawet dwie osoby mają problem z mijaniem. El Arenal, choć ciut szerszy, dalej nie grzeszy dostępnością miejsc parkingowych.

Nocne życie 
Jeśli przybywasz do Sewilli w weekend i marzy Ci się zabawa na kilku imprezach z rzędu i bezproblemowy powrót do domu szukaj lokum na Alamedzie, Ferii lub Alfalfie. W rzeczywistości to nie do końca są dzielnice, bo Alameda to plac, Feria to ulica, a Alfalfa to taki trójkąt bermudzki dla młodych imprezowiczów, jednak te nazwy są tak charakterystyczne, że wiele hoteli czy apartamentów wykorzystuje je dla przybliżenia swojej lokalizacji. Znajdziesz tu mnóstwo barów otwartych grubo po północy. Pamiętaj, że w Hiszpanii panuje zakaz sprzedaży alkoholu po 22, sklepy nocne nie mają racji bytu. Pamiętaj jednak, że w tej lokalizacji może być głośno i radośnie do późnych godzin.

mapa Sewilli
mapa Sewilli

Dla tych, którzy nie lubią tłumów
Ostatnio bardzo popularna, nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców, staje się dzielnica San Julian. Nieco na uboczu, ale nadal umożliwia piesze dojście do ścisłego centrum miasta. Znajdziesz tu klimatyczne bary i mnóstwo sklepów z rękodziełem, targów i alternatywnych placyków. San Julian charakteryzuje się niską zabudową, krętymi uliczkami ułożonymi bez ładu i składu oraz tym, że praktycznie każde mieszkanie ma dostęp do dachu z piękną panoramą na miasto. Wszystko dzięki temu, że budynki są mniej więcej tej samej wysokości i jedynie kościoły wybijają się na ich tle. Nie ma co liczyć tu na większe hotele. W tej dzielnicy znajdziecie albo maleńkie pensjonaty, albo indywidualne apartamenty w stylu airb&b.

Sewilska bohema
By do niej trafić trzeba przekroczyć rzekę. Chodzi o słynną dzielnicę Triana, kolebkę sewilskiego Flamenco. Tutaj ceny noclegów mogą być zaskakujące. Znajdziesz miejsca bardzo tanie, że niby daleko od centrum. W rzeczywistości, „bliska Triana” jest znacznie bliżej Katedry i Real Alcazar niż wspomniana wyżej dzielnica San Julian. Znajdziesz też super drogie, piękne lofty d wynajęcia lub klimatyczne hotele. Triana pełna jest barów i klimatycznych restauracji a poza tym ma jedyny w swoim rodzaju widok na centrum miasta.

Miejsce do zaparkowania
Na starówce nie znajdziesz miejsca do zaparkowania, chyba, że trafisz na hotel z parkingiem, ale i o to nie jest łatwo. Dlatego jeśli nie wyobrażasz sobie pozostawienia samochodu poza granicą ścisłego centrum, lepiej poszukaj hotelu w dzielnicy Nervion lub w rejonie ulicy Menendez Pelayo. Choć jest poza ścisłym centrum, zdecydowanie nie będziesz mieć problemu

To oczywiście tylko zarys możliwości. Już wkrótce na blogu pojawią się charakterystyki poszczególnych dzielnic Sewilli, tak byście sami mogli zdecydować, która najbardziej wam odpowiada.

Dodaj komentarz