Czas na wycieczkę po Sewilli. Tylko ile czasu poświęcić na zwiedzanie, ile rzeczy można zobaczyć w ciągu jednego dnia, czy odległości są duże, czy trzeba czekać na autobusy, jak nie wpakować się w niefajne, osiedlowe miejsca w Sewilli i nie tracić na nie czasu?
W dzisiejszym wpisie odpowiem na te pytanie, żebyście mogli najlepiej, zgodnie ze swoimi potrzebami zaplanować krótki pobyt w Sewilli.

To idealny moment na tego typu wpis, bo wielu z was przyjeżdża latem do Malagi lub okolic na długie wylegiwanie się na plaży ale co jakiś czas potrzebuje zmiany, czyt. jednodniowego wypadu do innego miasta. A nie ma lepszego miejsca do odwiedzenia niż Sewilla – stolica Andaluzji (przypominam że to jest stolica regionu, bo niektórzy uważają, że to Malaga nią jest – wrooong).

Nie będę prezentować wam konkretnego planu bo dużo zależy od tego skąd zwiedzanie zaczniecie – od parkingu, dworca kolejowego czy dworca autobusowego. Te czynniki bardzo determinują trasę.
Sugerowałabym również by do Sewilli wybrać się możliwie wcześnie rano, żeby na część zwiedzającą wymagającą chodzenia, przeznaczyć poranne godziny, gdy jest jeszcze w miarę chłodno. Przy opisach obiektów dzielę się też wskazówkami dotyczącymi ewentualnych kolejek lub zasad wizyt.

Zacznijmy od najważniejszych punktów:

Katedra w Sewilli pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny – biorąc pod uwagę, że to jeden z największych kościołów na świecie powinniście przeznaczyć na to miejsce 1 godziny. Jeśli nie kupicie biletów z wyprzedzenie doliczcie do tego kwadrans lub więcej na stanie w kolejce do kasy (zwłaszcza w godzinach porannych) a także ok.30/40 minut na wejście na wieżę Giralda, ponieważ w szczycie sezonu oraz w weekendy zdarzają się tam kolejki ze względu na wąskie przejście i ograniczone miejsce na samej wieży.
Przewidywany czas zwiedzania z kolejką do kasy – 2h

Wnętrze Katedry w Sewilli

Pałac Alcazar (Real Alcazar de Sevilla) – podobnie jak w kwestii Katedry tak i przy Alcazarze trzeba doliczyć stanie w kolejce po bilety, czasem to nawet 0 minut czekania. Pałac składa się z kilku budynków z oddzielnymi wejściami i sporych rozmiarów ogrodu. Jeśli chcecie dobrze przyjrzeć się najważniejszym częściom pałacu a przy tym nacieszyć się ogrodami powinniście zarezerwować na to z pewnością więcej niż 1 godzinę. Czasami nawet przy wcześniejszym zakupie biletu przez internet będziecie musieli swoje odstać, oczywiście nie tak długo jak do kasy po bilet.
Przewidywany czas zwiedzania – 2h

Plac Hiszpański (Plaza de Espana) – to jedna z ważniejszych atrakcji miasta. Plac znajduje się na terenie Parku Marii Ludwiki (Parque Maria Luisa), śliczne miejsce, ale nieco poza starówką. Spacer po samym placu, wraz z wejściem na jeden z dwóch balkonów widokowych zajmuje ok 30 – 40 minut, ale jest jeszcze park. Nie zapomnijcie o nim. Na spacer po nim warto przeznaczyć kilkadziesiąt minut, zwłaszcza jeśli macie ochotę rozłożyć się na zielonej trawie (w Sewilli to prawdziwa rzadkość) w cieniu palmy lub fikusa.
Łączny czas – 1h30 min

Park Marii Luisy, Sewilla

Arena byków (Plaza de Toros) – tego miejsca nie zwiedzamy sami lecz w grupach z wewnętrznym przewodnikiem i ze słuchawkami. Wejścia są co 20 minut a sama wizyta trwa 30 minut.  Bilety również można kupić przez internet TUTAJ macie link do strony z biletami dla turystów.
Przewidywany czas zwiedzania – 30 min

Metropol Parasol (Las Setas) – to ostatnio bardzo popularne miejsce i warto przeznaczyć na nie chwilę czasu. Jeśli interesuje was jedynie punkt widokowy nie będzie to długa wycieczka. Na górę wjeżdżamy windą a kolejka do kasy, nawet jeśli jest, porusza się dość sprawnie. Na dachu możecie zrobić mini spacerek po konstrukcji. To ok 20 minut. Macie jednak możliwość zatrzymania się na dłużej bo do dyspozycji dla zwiedzających jest bar. Obok kas biletowych na taras widokowy znajdują się też pozostałości dawnego rzymskiego miasta. Żeby je zobaczyć należy kupić oddzielny bilet (ok 2€), ta wycieczka zajmie wam ok 20/30 minut.
Przewidywany czas zwiedzania taras widokowego – 30 min, z wykopaliskami – 50 minut

Metropol Parasol, Sewilla

Złota wieża (Torre del Oro) – kolejny symbol miasta  i kolejny punkt widokowy. Znajduje się prawdopodobnie na wielu listach „miejsc do zobaczenia w Sewilli”.  W środku jest co prawda muzeum żeglugi, ale nie zajmie wam ono wiele czasu. Natomiast wspominanie się na wieżę oraz sama wizyta na górze to łącznie ok 20 minutowa atrakcja.
Przewidywany czas zwiedzania taras widokowego – 40 min

Napiszcie czy te informacje są dla was przydatne.

 

Dodaj komentarz