• Post comments:0 Komentarzy

W tej chwili żadne linie lotnicze działające w Polsce nie oferują bezpośrednich lotów do Sewilli. Pozostają więc loty łączone, kombinowanie na własną rękę, a dla tych którzy latanie wolą ograniczyć do minimum, jeden lot do Malagi a potem przesiadka w pociąg lub autobus.

IMG_20150624_002854

Norvegian
Linie latają z Gdańska, Krakowa, Szczecina i Warszawy, ale niestety tylko do Malagi. W 2015 roku loty z Warszawy i Krakowa odbywają się cztery razy w tygodniu a z Gdańska i ze Szczecina dwa. Ceny są bardzo różne. Norvegian nie należy do grupy tanich linii ale jak wszędzie, można upolować ciekawe promocje. Oczywiście najlepiej jest, kiedy nie jesteśmy uwiązani terminami, wówczas można dolecieć do Malagi już za 250 zł w bardzo komfortowych warunkach, potem jeszcze tylko ok 35€ za pociąg i jesteśmy w Sewilli.

Vueling
To ekonomiczna wersja hiszpańskich Iberia Airlines. Stworzona została dla biznesmenów, którzy podróżują często więc nie chcą wydawać na to majątku, a jednocześnie nie chcą tracić na komforcie. Ceny Vueling są w związku z tym całkiem przystępne i co najważniejsze bardzo łatwo znaleźć wygodne połączenie do Sewilli z Krakowa lub Warszawy. Całkowity koszt przelotu z przesiadką w Barcelonie może kosztować już nawet 95€. Lądujemy od razu w mieście docelowym. Ogromnym plusem linii Vueling jest to, że przesiadka w Barcelonie zazwyczaj nie jest długa. Można znaleźć połączenia, w których na lotnisku przesiadkowym jesteśmy niecałą godzinę.

Ryanair/Wizzair
Spośród tych dwóch tanich linii do Sewilli dolatuje jedynie Ryanair, ale nic nie stoi na przeszkodzie troszkę pokombinować, by znaleźć świetne połączenie. Na lotniska takie jak Bergamo, Bolonia czy Charleroi możemy dostać się bez problemu, kupując nierzadko bilety Wizzair lub Ryanair w baaaardzo korzystnych cenach. Potem zostaje tylko znalezienie odpowiedniego lotu do Sewilli. To często może być problematyczne ze względu na długi czas przesiadkowy, a utknięcie na lotnisku po środku niczego na kilkanaście godzin nie należy do przyjemności. Dlatego na poszukiwanie dobrych połączeń warto poświęcić trochę czasu i przeczesać kilka możliwości. Pamiętajcie też, że od niedawna Ryanair lata również z Warszawy do Malagi. Możliwości jest więc całkiem sporo.

Kiedy bilety będą droższe?
Oczywiście w okolicach wszelkiego rodzaju świąt i przedłużonych weekendów. Pamiętajcie jednak, że zwłaszcza Hiszpańskie linie lotnicze mają nieco inny kalendarz Świąt. Dlatego na przykład okolice 6.stycznia – wyjątkowo hucznie obchodzone Święto Trzech Króli – oraz 28. lutego – Dzień Andaluzji – będą miały zdecydowanie wyższe ceny. Podobnie jak w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc, kiedy do Sewilli ciągnął tłumy również Hiszpanów by celebrować La Semana Santa. Dwa tygodnie później zaczyna się trwająca kilka dni Feria de Abril, czyli  Święto Wiosny. Tutaj również ceny biletów mogą podskoczyć.

Dodaj komentarz