• Post comments:0 Komentarzy

Zakupy

Dla wielu obowiązkowym punktem każdej podróży są zakupy a zwłaszcza ich część dotycząca pamiątek. Przebieranie w różnościach w sklepach z pamiątkami może jednak doprowadzić do szału, jeśli macie świadomość tego jak często sprzedawcy wciskają nam kit. Przeczytajcie więc w jakie pamiątki warto zainwestować w Sewilli.

Jest kilka rzeczy, które spokojnie można zainwestować, bez obawy, że marnujemy pieniądze. Oto lista pamiątek, które warto kupić w Sewilli :

Wachlarz –  (hiszp. abanico) to nie tylko charakterystyczny element stroju tancerki flamenco, ale też całkiem przydatny gadżet podczas Andaluzyjskich upałów. Ceny są bardzo różne. Wahają się od 5 euro w sklepie z pamiątkami, do kilkudziesięciu w profesjonalnych sklepach z sukniami flamenco. Nie kupujcie ich raczej od ulicznych sprzedawców. Cyganki sprzedają je często za 15 euro a ich trwałość pozostawia wiele do życzenia.

Oliwa z oliwek – nie ma lepszego miejsca w Hiszpanii na zakup oliwy z oliwek niż Andaluzja. I uwaga, uwaga, sama umiejętność odróżnienia extra virgin od zwykłej oliwy nie wystarczy. Pocieszające jest to, że każdy Hiszpan może wam w tej kwestii doradzić. Oliw z różnymi nutami smakowymi jest na pęczki, ale o tym dokładniej innym razem.

Produkty oliwo pochodne – nie każdy lubi gotować, albo smażyć woli na smalcu, wtedy w ramach pamiątek można kupić produkty oliwopochodne. Pasty, mydła, kremy, świece…, jest tego cała lista. W Sewilli aż roi się od specjalistycznych sklepów z oliwami. Gwarantuje, że zakręci się wam w głowie od nadmiaru pomysłów.

Pocztówki Feria de Abril – to propozycja dla tych, którzy nie chcą wydać zbyt dużo pieniędzy, a jednocześnie szukają czegoś wyjątkowego, charakterystycznego dla regionu. Pocztówki z oryginalnymi rysunkami przedstawiającymi plakaty ze Święta Sewilli to świetny pomysł przede wszystkim dlatego, że Feria de Abril to po Semana Santa najważniejsze wydarzenie w mieście.

Chusty Flamenco – oczywiście elementy związane z kulturą flamenco można kupić w wielu miastach Hiszpanii, jednak warto pamiętać, że taniec narodził się właśnie w Sewilli, w dzielnicy Triana. Czy jest więc lepsze miejsce na zakup tej pamiątki? Chusty kupuje się zazwyczaj w komplecie z suknią na Feria de Abril, ale nie koniecznie. Wzory są bardzo różnorodne, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Przeznaczcie na taki prezent przynajmniej kilkadziesiąt euro.

Iberyjska szynka – andaluzyjskie, ciemne świnie mają naprawdę szczęśliwe życie. Hodowane są zazwyczaj w górach na północy regionu, gdzie mają duże wybiegi, żywią się żołędziami i mają własne błotne baseny. Zero stresu, dlatego ich mięso jest tak doskonałe w smaku.

Dodaj komentarz