• Post comments:0 Komentarzy

Do Andaluzji przyjeżdża się nie tylko po to aby zobaczyć zabytki, ale też żeby rozsmakować się w lokalnej gastronomii. Tutejsza kuchnia jest kwintesencją hiszpańskości. Podczas tapas tour próbujesz lokalnych dań i jednocześnie stajesz się częścią tutejszego stylu życia, które nie da się ukryć, w większości toczy się w barach i restauracjach. Dlatego Tapas Tour jest świetnym uzupełnieniem dla zwiedzania Andaluzji. W tym tekście odpowiadam na najważniejsze pytania dotyczące tej formy zwiedzania.

typowy bar w Sewilli
Bar Alfalfa – Sewilla

Czym jest Tapas Tour

W dosłownym tłumaczeniu tapas tour oznacza trasę tapasów. Czyli wycieczkę, która głównie kręci się wokół lokalnej gastronomii. Podczas tapas tour odwiedzasz kilka barów (rzadziej restauracji, poniżej wyjaśnię dlaczego), próbujesz charakterystycznych dań, dowiadujesz się jak dane potrawy powstają, skąd pochodzą charakterystyczne składniki oraz jakie są lokalne, kulinarne zwyczaje.

Czy Tapas Tour mogę zorganizować samodzielnie?

Teoretycznie tak, choć idea Tapas tour zakłada uczestnictwo przynajmniej jednej osoby, która zna się na lokalnej gastronomii, potrafi opowiedzieć o potrawach, wyjaśnić wątpliwości. Tapas tour nie jest zwykłą przerwą na lunch. Jest to rodzaj gastronomicznej wycieczki, podczas której oprócz zwykłej konsumpcji otrzymujesz też ogrom wiedzy i ciekawostek. Dlatego też rekomenduję uczestnictwo w Tapas Tour organizowanych przez doświadczone osoby.

Jak wygląda Tapas tour ze mną?

Umawiamy się w godzinach hiszpańskich pór jedzeniowych. Są to zazwyczaj godziny ok 13.30 oraz 20. Nie ma możliwości umówić się na tapas tour wcześnie rano, lub o godzinie 17, gdyż jest to moment gdy w Sewilli większość barów jest zamknięta lub mają menu ograniczone wyłącznie do zimnych dań. Tapas Tour polega na odwiedzaniu kilku barów w hiszpańskim stylu, nie są to więc zasiadane kolacje, kiedy to przez kilka godzin siedzimy w jednym miejscu. Poza tym nie we wszystkich restauracjach podawane są tapasy, czyli małe, jednooosobowe porcje dań.

Tapas tour trwa około 2 – 3 godzin. Cała rasa prowadzi przez bary znajdujące się w centrum Sewilli.

Dla kogo jest tapas tour i dlaczego jest takie fajne?

Na pewno jest to atrakcja dla wszystkich, którzy chcą wzbogacić swoją wycieczkę po Andaluzji o dodatkowe doświadczenia gastronomiczne. Wiadomo, jeść trzeba, ale można zrobić to w fajny sposób.

  • jesz i zwiedzasz – poznajesz Andaluzję jednocześnie
  • odwiedzasz ciekawe, charakterystyczne andaluzyjskie bary, do których prawdopodobnie
  • jeść coś musisz a przy okazji możesz spróbować czegoś nowego i dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o tak ważnym aspekcie andaluzyjskiej kultury jakim jest gastronomia
  • po Tapas Tour łatwiej jest samodzielnie znaleźć dobre miejsce na lunch lub kolację. Wiesz już czego szukać i czym się kierować przy samodzielnym wyborze miejsca.
  • dostajesz ogrom wiedzy o regionie, o tutejszej gastronomii, o daniach, charakterystycznych produktach, wytwarzaniu szynek, serów, wina i oliwy. Dowiadujesz się jakie jest najważniejsze dla Andaluzji warzywo, co zastępuje Hiszpanom popcorn i dlaczego nikt nie używa tu oleju rzepakowego.
  • dowiadujesz się wielu rzeczy na temat andaluzyjskiej kultury jedzenia, posiłków i spędzania czasu. Andaluzyjczycy kochają spędzać czas w barach i restauracjach, to bardzo ważna część tutejszego życia. Masz więc pewność, że Tapas Tour nie będzie kręcił się wyłącznie wokół jedzenia (choć to główny element), ale poruszę tez tematy związane z tutejszymi zwyczajami i stylem życia.
  • poznajesz nowe smaki, bo z doświadczenia wiem, że często turyści nawet nie wiedzą, że coś jest charakterystyczne dla danego regionu. W Hiszpanii zamawiają głównie paelle, szynkę i owoce morza, a przecież ta lista jest o wiele, wiele dłuższa.
  • podczas Tapas Tour opowiadam o różnych rodzajach punktów gastronomicznych. Dowiesz się tutaj o tym czym jest abaceria, chiringuito i venta.
  • na moich Tapas Tour panuje przyjazna, kameralna, wesoła atmosfera, zero spiny, stresu, możesz pytać o co chcesz
  • otrzymujesz masę kulinarnych inspiracji, które potem możesz wykorzystać w swojej kuchni
Typowy bar w Sewilli
Abaceria w dzielnicy Triana

Jak umówić się na Tapas tour w Sewilli ze mną

Jeśli chcesz umówić się ze mną na Tapas Tour w Sewilli po prostu do mnie napisz na adres kinga@wakacjewandaluzji.eu, podaj termin, który Cię interesuje i liczbę uczestników. Jak każda moja wycieczka, również Tapas Tour organizuję w wersji indywidualnej, oznacza to, że nie łączę kilku grup. Nie ma minimalnej liczby uczestników, jest za to maksymalna. Tapas tour odbywa się w grupach maksymalnie do 6 osób. Tapas Tour możesz połączyć ze wspólnym zwiedzaniem miasta, lub zdecydować się tylko na wersję gastronomicznej wycieczki.

Ile to kosztuje

Tapas Tour w Sewilli pod moją opieką to koszt 109€ od osoby. W tej cenie otrzymujesz ok 3 godzinne spotkanie podczas którego odwiedzisz 3 – 4 typowe sewilskie bary znajdujących się na terenie centrum. Wszystkie są wyjątkowe i mają swoją niezwykłą historię. Próbujesz lokalnych przysmaków w formie tapas. Do tego lokalne drinki (w zależności od liczby barów), oczywiście rekomendowanych przez mnie najbardziej typowych dla regionu. Spotykamy się w wybranym dogodnym miejscu, zazwyczaj pod hotelem lub apartamentem. Cała wycieczka odbywa się w języku polskim.

Dodaj komentarz