• Post comments:0 Komentarzy

Wakacyjny scenariusz to rodzaj spersonalizowanego przewodnika, pisanego pod konkretne oczekiwania danej grupy lub osoby. Jeśli interesuje cię ten temat, albo chcesz dowiedzieć się, czy taki scenariusz wakacyjny jest dla Ciebie oraz w jaki sposób możesz wakacyjny scenariusz zamówić dla siebie, koniecznie czytaj dalej ten tekst.

Wakacyjny scenariusz w Andaluzji był jedną z pierwszych usług dostępnych w mojej ofercie przewodnika. Od razu wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę i nie pomyliłam się. Turystom bardzo spodobała się możliwość zamówienia indywidualnego, przygotowywanego na zamówienie przewodnika. Dzięki tej opcji otrzymują te informacje, które są dla nich interesujące. Nie muszą wertować dziesiątek stron opisujących miejsca, których i tak nie planują lub nie chcą odwiedzić. Oprócz tego taki spersonalizowany scenariusz wakacyjny mają zawsze pod ręką w telefonie lub na tablecie. Korzystając z wakacyjnego scenariusza nie musisz obciążać bagażu dodatkowymi książkami, a wszyscy wiemy że w dzisiejszym podróżowaniu, waga bagażu i ilość wolnego miejsca w walizce są na wagę złota 🙂

Widok z balkonu na Plac Hiszpański w Sewilli
Plac Hiszpański w Sewilli

Czym jest wakacyjny scenariusz

To spersonalizowany przewodnik pisany na specjalne zamówienie. Przygotowuję go w formie e-booka, więc możesz otworzyć go na komputerze, telefonie lub tablecie, kiedy jesteś w pobliżu. Możesz go pobrać, więc nie musisz martwic się o zużycie danych. Scenariusz składa się z kilku głównych części:

1. Harmonogramu – w którym dzień po dniu określam, z jakich wakacji możecie skorzystać.

2. Szczegółowego opisu każdego dnia – tutaj przechodzę już do rozbudowanych informacji. Każdy dzień rozbieram na części pierwsze. Opisuję gdzie rekomenduję jechać, co zobaczyć co zwiedzić, w jakich godzinach, gdzie, kiedy i jak można kupić bilety, i co będzie jeśli np spóźnisz się na konkretną godzinę na wejściówce. Zaznaczam tutaj miejsca do parkowania albo inne formy transportu dostępnych w danym miejscu.

3. Informacji gastronomicznych – polecane przeze mnie bary i restauracje, w danym bardzo konkretnym miejscu, na trasie konkretnej wycieczki. Tutaj też znajdziesz rekomendacje tego co zamówić i jak znaleźć to w karcie, ponieważ w scenariuszu otrzymujesz też tłumaczenia niektórych charakterystycznych dań

4. Informacji praktycznych o regionie – to ogólna część na temat ciekawostek i praktycznych info o tym jak poruszać się po Andaluzji: w jakich miejscach parkować, co zrobić gdy dostaniesz mandat, gdzie udać się do lekarza, w jakich godzinach czynne są restauracje i gdzie kupić pamiątki.

W Scenariuszu wakacyjnymi zamieszczam też informacje o miejscach alternatywnych. Jak to wygląda w praktyce? Otóż jeśli na przykład zgłaszasz chęć, że 2 dni podczas wyjazdu chcesz przeznaczyć tylko na plażowanie, oczywiście uwzględnię to w planie, ale dodam też aktywności, które mogą ewentualnie cię zainteresować, choć nie są główną atrakcją regionu.

Do gotowego scenariusza możesz zgłosić poprawkę. Jeśli czas na to pozwoli, odpowiednio przed rozpoczęciem podróży skoryguję element, który chcesz wymienić. Pamiętaj też, że scenariusz nie jest regulaminem twoich wakacji, możesz, ale nie musisz go realizować. Scenariusz wakacji w Andaluzji stanowi rekomendowane wskazówki, ale jeśli podczas wyjazdu zmienisz zdanie w jakimś temacie, możesz zmodyfikować plan. Co więcej możesz się ze mną skontaktować w kwestii skonsultowania nowego pomysłu. Zawsze chętnie pomogę i doradzę.

Dla kogo przydatny jest scenariusz wakacji

To narzędzie które ułatwia podróżowanie osobom, które lubią być samodzielne w podróży i cenią sobie niezależność, ale jednocześnie chcą zdjąć z siebie część stresów związanych z organizowaniem i planowaniem. To coś dla osób, które podczas urlopu pragną się zrelaksować, ale też zobaczyć ciekawe, warte zobaczenia miejsca niekoniecznie te z pierwszych punktów popularnych turystycznych szlaków.

Coraz więcej osób rezygnuje z wakacji organizowanych przez biura podróży od A do Z. Takie wyjazdy często ich ograniczają, no i wymagają dostosowania się do większej grupy. Podczas wyjazdu ze scenariuszem wakacyjnym w Andaluzji korzystasz z indywidualnie przygotowanego planu, który jest tylko Twój i nikt cię nie ogranicza.

Co więcej, możesz wybrać rozszerzoną wersję scenariusza wraz z rezerwacjami. W tym przypadku nie tylko przygotowuję indywidualny scenariusz, lecz także robię rezerwacje, często konieczne w wielu andaluzyjskich atrakcjach.

Podsumowując

  • wakacyjny scenariusz w Andaluzji to Twój prywatny, spersonalizowany przewodnik
  • Wakacyjny scenariusz masz zawsze pod ręką – w swoim telefonie lub na tablecie, jest to też przy okazji rozwiązanie bardziej ekologiczne.
  • nie musisz dźwigać dodatkowych książek – przewodników
  • informacje w nim zawarte są aktualne, nie musisz więc wertować dziesiątek stron z rozkładami i godzinami otwarcia
  • to plan, który cię nie ogranicza, a daje dużo swobody i spokoju podczas urlopu z rodziną lub z przyjaciółmi.

Co zrobić by go zamówić?

Po prostu do mnie napisz na kinga@wakacjewandaluzji.eu. W wiadomości napisz wszystkie już ustalone informacje o swoim wyjeździe – daty, ewentualne miejsca noclegów, rezerwacje atrakcji. A także liczbę uczestników, charakter wakacji, czy uczestniczą w nim dzieci lub osoby starsze, oraz swoje preferencje co do samego wyjazdu, czy Andaluzja jest ci już znana, czy to dopiero pierwszy (z wielu ;p) wyjazdów.
Przygotowanie scenariusza trwa 3 – 5 dni od momentu ustalenia wszystkich szczegółów. Przygotowuję plany w wersjach:

  • do 7 dni
  • od 8 – 14 dni
  • 15 dni i więcej

Jaka jest cena wakacyjnego scenariusza?

Cena zależy od długości pobytu oraz zakresu moich działań. Jeśli decydujesz się na wersję podstawową w przypadku pobytu do 7 dni (włącznie) bez rezerwacji atrakcji cena to 150€ (netto)

Dodaj komentarz