• Post comments:0 Komentarzy

Wiesz, że w Sewilli, i całej Andaluzji zresztą, sporą część atrakcji turystycznych można odwiedzać bezpłatnie? Ta wiedza przydaje się zwłaszcza jeśli planujemy niskobudżetową wycieczkę. Przygotowałam listę miejsc które można odwiedzać w poszczególne dni z bezpłatnymi wejściówkami. Mam nadzieję, że wpis wam się przyda.

sewilla zabytki

Niektóre miejsca oferują bezpłatne wejściówki zawsze, inne wyznaczają do tego konkretne dni i godziny. Dlatego zapoznajcie się uważnie z moją rozpiską, ale też sprawdzcie godziny wstępu na stronach konkretnych miejsc. Pisze ten tekst w momencie trwania pandemii i niektóre z obiektów ograniczyły godziny otwarcia lub przez pewien czas pozostają zamknięte. Będę oczywiście ten wpis aktualizować, ale wy też bądźcie czujni.

Sewilskie zabytki dzielą się na dwie grupy: te które w poniedziałki są zamknięte (po męczącym i tłocznym weekendzie) oraz te które w poniedziałki wprowadzają dni z bezpłatnymi wejściówkami. Zobaczcie co i kiedy zwiedzać.

Real Alcazar de Sevilla

Bezpłatnie Alcazar można zwiedzać w poniedziałki. Wejścia odbywają się o godzinach 16, 16.15, 16.30 (ostatnie wejście)

Alcazar wymaga by bezpłatne wejściówki zostały zarezerwowane z wyprzedzeniem przez stronę internetową. W dobie koronawirusa zresztą sporo miejsc zamknęło zupełnie kasy biletowe i wprowadziły wyłącznie zakup wszelkich biletów w wersji online. Niejednokrotnie, również w przypadku Pałacu Alcazar, wiąże się to z koniecznością uiszczenia symbolicznej opłaty serwisowej – 1€).

Z kolei kupując normalny bilet do Pałacu Alcazar (entrada general), możesz bezpłatnie odwiedzić:

Antiquarium przy Metropol Parasol – to co innego niż punkt widokowy (el mirador). Antiquarium to muzeum wykopalisk archeologicznych znajdujące się dokładnie pod Metropol Parasol. Bilet normalny kosztuje tu 2€ i nie jest połączony z biletem na taras widokowy.

Muzemu Ceramiki Triana – bilet normalny  2.10€

Casa Fabiola – gdzie znajduje się obecnie Muzeum Mariano Bellvera

Katedra w Sewilli 

Katedra również oferuje możliwość bezpłatnego zwiedzania w poniedziałki od godziny 16.30 do 18.00 *
Poza tym normalny bilet do Katedry obowiązuje również na zwiedzanie Kościoła El Salvador. Można to zrobić w ciągu kolejnych 5 dni od daty wizyty w Katedrze.
*uwaga, w okresie pandemii godziny zwiedzania zostały znacznie ograniczone i możliwe jest to jedynie w grupach. Wszystkie bilety należy rezerwować online.

Sewilla - zabytki

Główne Archiwum Indii 

Bezpłatne wejście do głównego budynku na stałą wystawę obowiązuje zawsze i nie ma konieczności rezerwacji wizyty. Jedynie w poniedziałki Archiwum jest całkowicie zamknięte.

Złota Wieża

Bezpłatne wejście na wieże obowiązuje w poniedziałek. Poza tym można wtedy odwiedzić znajdujące się w wieży Muzeum Morskie. 
Normalny bilet w pozostałe dni tygodnia kosztuje 3€

Muzeum Sztuk Popularnych i Tradycji
Ekspozycje w tym muzeum są bezpłatne dla obywateli krajów Unii Europejskiej. Pozostali płacą 1.50€. Muzeum zamknięte jest w poniedziałki

Muzeum Sztuk Pięknych
Ekspozycje w Muzeum Sztuk Pięknych są bezpłatne dla obywateli krajów Unii Europejskiej. Pozostali płacą 1.50€. Muzeum zamknięte jest w poniedziałki. Nie jest wymagana rezerwacja, chyba, że dla grup powyżej 20 osób.

Ratusz w Sewilli
Sewilski ratusz to piękny, XVI wieczny budynek, który również warto zobaczyć wewnątrz. Bezpłatnie można to zrobić w soboty, wejście o godzinie 10 rano.

Pałac Las Dueñas
Tutaj system jest trochę skomplikowany i bardzo ograniczony. Bezpłatnie do pałacu można wejść jedynie w poniedziałki (i to te, w które nie wypadają żadne święta). Kasy biletowe otwierane są od 14 i wydawanych jest tylko 50 bezpłatnych wejściówek. Nie można też tych biletów rezerwować online, dlatego tez tutaj często bezpłatne wejście wiąże się z koniecznością stania w kolejce.

Centrum Sztuki Współczesnej
Centrum wystawowe otwarte jest bezpłatnie dla każdego przez cały tydzień poza poniedziałkami. Oprócz tego, zwłaszcza w weekendy, odbywają się tutaj liczne koncerty (w okresie nie pandemicznym), które również są często bezpłatne.

Casa de Pilatos
Bezpłatne zwiedzanie Pałacu możliwe jest w poniedziałki od 15.00 do 19 wyłącznie dla obywateli Unii Europejskiej. Wymagane jest okazanie dokumentu.

Hospital de la Caridad
W okresie pandemii pozostaje zamknięty dla zwiedzających. W standardowym trybie bilet normalny kosztuje 8€. Bezpłatnie, szpital wraz z kaplicą, można zwiedzać w poniedziałki od godziny 15.30 do 19.30h.

Dodaj komentarz