Najważniejsze i najbardziej charakterystyczne zabytki, miejsca i atrakcje, które warto odwiedzić w Sewilli. Tutaj znajdziesz informacje o tym co każdy turysta podróżujący do Sewilli powinien wiedzieć, przed planowaniem swojego zwiedzania. To 7 atrakcji w Sewilli które trzeba zobaczyć.

Wstęp od autorki 

Wiesz co to jest “klątwa wiedzy”? To taka sytuacja, w której tak bardzo sami jesteśmy zaangażowani w jakiś temat, że zaczynamy myśleć, że informacje które posiadamy są tak oczywiste dla wszystkich innych, że nie ma nawet sensu o nich wspominać. Gdy specjalizujesz się w jakimś temacie, dużo o tym czytasz, otaczasz się informacjami, angażujesz się w to, zaczynasz myśleć, że te informacje są tak samo dostępne dla wszystkich innych. Ja tak mam z Sewillą, czasem zaczynam myśleć że nie ma sensu o czymś powiedzieć, no bo przecież każdy to wie. A potem wchodzę na facebooka i czytam posty w stylu “za tydzień lecę do Sewilli, co powinnam zobaczyć?” albo “jakie są najważniejsze zabytki w Sewilli” albo “co ciekawego można robić w Sewilli i Andaluzji”. 

Przed wami 7 najważniejszych atrakcji Sewilli, bez zobaczenia których nie można stąd wyjechać. Oczywiście wszystkich atrakcji Sewilli jest znacznie, znacznie więcej, ale ten tekst nie jest o nich. Zatem jeśli zastanawiasz się jak zaplanować pobyt w Sewilli ten tekst zdecydowanie jest dla Ciebie. 

Wszystkie te atrakcje można odwiedzić w jeden dzień, aczkolwiek będzie to bardzo intensywne, kilkugodzinne zwiedzanie. Dlatego żeby uniknąć stresu sugeruję rozłożenie zwiedzania na przynajmniej dwa dni. 

Miejsca które trzeba zobaczyć w Sewilli

 1. Real Alcazar de Sevilla – Pałac Królewski – Pałac, którego najstarsze części mają nawet 1000 lat a obecnie należy do majątku obecnie panującej rodziny królewskiej Hiszpanii. Alcazar to labirynt wspaniałych komnat połączonych kameralnymi patiami oraz rozległe ogrody pałacowe. Znajduje się tu wspaniały Pałac Piotra I dekorowany w stylu mudejar, pełne niesamowitych eksponatów pomieszczenia Izby Handlu oraz iście królewski Pałac Gotycki. Alcazar kilkakrotnie był scenografią w znanych produkcjach filmowych, ostatni raz można było go zobaczyć w Grze o Tron. Na zwiedzanie całego kompleksu pałacowego warto przeznaczyć od 1 do 1.5h. Bilety kupisz na na oficjalnej stronie internetowej
   

  ogrody Pałacu Alcazar Sewilla

 2.  Katedra w Sewilli i należąca do niej wieża Giralda – jak w większości miast również w Sewilli Katedra jest wielką atrakcją. Ta jest o tyle ciekawa, że została wybudowana w miejscu dawnego meczetu i do tej pory zachowała niektóre elementy tej budowli. Jednym z nich jest wieża Giralda – obecna dzwonnica a w czasach muzułmańskich minaret przy meczecie. Z Giraldy rozpościera się piękna panorama na całe miasto. 
  Zajrzyj do mojego tekstu o Katedrze

  Tutaj zarezerwujesz bilety  

  Katedra w Sewilli Katedra w Sewilli

 3. Plac Hiszpański Park Marii Luisy – wskazuję te dwie atrakcje jednocześnie, gdyż znajdują się właściwie w tym samym miejscu. Plac Hiszpański znajduje się na terenie Parku Marii Luisy (Marii Ludwiki). Zarówno do Parku jak i na teren Placu wejście jest bezpłatne. Plac Hiszpański to miejsce na którym w 1929 roku odbyła się inauguracja Wystawy Iberoamerykańskiej, czyli ówczesnego EXPO tylko że na mniejszą skalę bo dotyczą głównie Hiszpanii, Portugali i ich zamorskich kolonii. Plac Hiszpański to majestatyczna budowla, która zwiedza się raczej od zewnątrz. Do dyspozycji odwiedzających jest też przejście pod arkadami oraz balkony z przepięknymi widokami. W ciągu dnia (ok 11 – 14) pod głównym balkonem odbywają się pokazy flamenco na bardzo dobrym poziomie. Na Placu Hiszpańskim nie znajdziesz barów ani restauracji. Najbliższe na terenie parku znajdują się przy Plaza de America (Plac Ameryki), który znajduje się dokładnie w przeciwległym roku Parku Marii Luisy.

 4. Torre de Oro – Złota Wieża – znajduje się tuż przy deptaku wzdłuż rzeki Guadalquivir. Była częścią murów obronnych miasta jeszcze za czasów panowania w Sewilli dynastii muzułmańskich. Wewnątrz znajduje się muzeum a na szczycie piękny punkt widokowy z panoramą na rzekę i starówkę Sewilli.
  Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego miejsca zajrzyj do mojego rozbudowanego tekstu o Złotej Wieży w Sewilli.

  widok ze Złotej Wieży w Sewilli
  Widok ze Złotej Wieży w Sewilli

   

 5. Bario de Santa Cruz – Dzielnica Świętego Krzyża, znajdująca się w miejscu dawnej dzielnicy Żydowskiej, tuż obok Pałacu Alcazar. To miejsce spacerowe, z wieloma bardzo wąskimi krętymi uliczkami, urokliwymi placami, barami, restauracjami i sklepikami z pamiątkami. Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Sewilli.

 6. Metropol Parasol – znane również jako Las Setas – trochę nowoczesności w tradycyjnym mieście. Las Setas znajduje się w samym środku centrum Sewilli. To drewniana konstrukcja zaprojektowana w 2004 roku i oddana do użytku w 2011. Jest popularnym miejscem spotkań sewilczyków. Na górze znajduje się imponujący taras widokowy na który można wjechać windą. Cena biletu to 5€. W podziemiach z kolei, czekając w kolejce do kasy można zobaczyć za szybą pozostałości rzymskiej Sewilli. Bilet do tej atrakcji nie jest wliczony w cenę tarasu widokowego. Kupuje się go również pod ziemią, ale północnej części.
 7. Puente de Isabel II – Most Izabeli (choć poprawniej byłoby powiedzieć Elżbiety bo taki właśnie jest polski odpowiednik hiszpańskiego imienia Isabel), bardziej znany jako most Triana, wziął swoją potoczną nazwę od dzielnicy po drugiej stronie rzeki. Most jest pierwszym stałym i trwałym mostem łączącym oba brzegi miasta. Wykonany jest z żelaznych kręgów i jest jednym z najładniejszych mostów w mieście, a z pewnością jest najstarszym. Powstał pod koniec XIX wieku na polecenia właśnie Królowej Izabeli. 


  Metropol Parasol Sewilla
  Metropol Parasol Sewilla

   

Dodaj komentarz