Wiosenny wypad do Sewilli? Czemu nie. To miasto stworzone do tego typu aktywności. Wiosną dodatkowo naładujesz się tu pozytywną energią i poznasz niesamowite zwyczaje mieszkańców stolicy Andaluzji. W tym poście dowiesz się czego spodziewać się po wiosennym wypadzie do Sewilli i jak wygląda tutaj turystyczny sezon.  

Wiosna to idealny czas na choćby krótki city break, czyli zazwyczaj weekendowy, lub około weekendowy wypad do innego miasta. Z Polski do Sewilli bezpośrednio lata linia Ryanair i są to loty z lotniska w Krakowie. 

Wiosna w Sewilli – Święta

Gdy piszę ten tekst trwa już kalendarzowa wiosna. Końcówka marca, kwiecień i maj to bardzo intensywne miesiące w kalendarzach mieszkańców miasta. Jako pierwsza przychodzi Semana Santa, czyli Wielki Tydzień, który w Andaluzji, jak i w całej Hiszpanii obchodzony jest dosyć hucznie, jednak to Sewilla uważana jest za główne miasto obchodów. Co ciekawe cały Wielki Tydzień jest wielkim świętem i przez miasto przechodzi wówczas kilkadziesiąt procesji. Sama Niedziela Wielkanocna to już koniec obchodów i z punktu widzenia wydarzeń na mieście, nie dzieje się tutaj nic szczególnego. Warto też pamiętać, że poniedziałek po Wielkanocy w Hiszpanii jest normalnym dniem pracy. Wolne są za to Wielkie Piątek i Czwartek. Więcej na temat obchodów tego święta dowiesz się z tekstów o Semana Santa w Sewilli  oraz Praktyczne porady na Semana Santa a także z mojego live’a na Instagramie, który również dotyczy tematyki Wielkiego Tygodnia w Sewilli. 

Kolejnym ważnym, wiosennym świętem jest Feria de Abril, której dokładna data zależy od tego kiedy obchodzona jest Wielkanoc, a tak jak wiadomo jest świętem ruchomym, i czasem wypada jeszcze w marcu a czasem dopiero w połowie kwietnia. Feria de Abril z kolei obchodzona jest zawsze 2 tygodnie po Wielkanocy. W roku 2022 wypadać będzie więc właściwie już w maju, co może być dosyć mylące bo nazwa imprezy odnosi się konkretnie do miesiąca kwietnia (po hiszpańsku abril). Po więcej informacji odsyłam do tekstu dotyczącym Feria de Abril w Sewilli.

Wiosna w Sewilli – Pogoda

Często zachwycam się zimą w Andaluzji bo ta rzeczywiście jest wyjątkowo ciepła. Myślę, że wiele osób nie spodziewa się, że można przeżyć tak ciepłe, łagodne zimy w Europie, nie zapuszczając się gdzieś na drugi koniec świata. Ale dziś mówimy o wiośnie, a ta w Sewilli jest bajeczna. Dzięki łagodnej zimie, większość drzew wcale nie gubi liści, więc wiosna wybucha błyskawicznie. Nagle trawa zazielenia się jeszcze bardziej. Do tego kwitnące pomarańcze, rozwijające się bugenwille, magnolie i hakarandy. Temperatury przy tym są bardzo przyjemne. Poranki nieco chłodniejsze, około 14 – 15C, ale w ciągu dnia jest naprawdę ciepło i temperatury już od marca przekraczają codziennie 20C. To wszystko składa się na magiczną, wręcz hipnotyzującą atmosferę w mieście. 

Wiosna w Sewilli – ceny i turystyka

Wiosna, a konkretnie Semana Santa to początek sezonu turystycznego w mieście, co łączy się z napływem gości a to z kolei powoduje wzrost cen, to logiczne. Wielu jednak to nie odstrasza, wiec jeśli planujesz wypad do Sewilli w tym okresie pamiętaj by najważniejsze rezerwacje zrobić odpowiednio wcześnie. Najbardziej atrakcyjne ceny noclegów wyprzedają się błyskawicznie i później pozostają najdroższe oferty. Ciekawostką niech będzie to, że oprócz turystów, hotele i apartamenty w centrum Sewilli rezerwują nawet sami Sewilczycy, którzy chcą być bliżej obchodów i móc świętować od rana do późnych godzin nocnych (albo wczesnych porannych). Często robią to jeszcze jesienią poprzedniego roku (czy ja już wspominałam, że Sewilczycy mają obsesję na punkcie Semana Santa :p?). W tym czasie jest też dosyć tłoczno, ale ja uważam że to jest kwintesencja Sewilli. Tutaj ludzie o prostu żyją na ulicach, spotykają się i spędzają czas razem. 

Zdecydowanie wiosna w Sewilli to najlepszy czas dla tych, którzy lubią być w centru wydarzeń, tam gdzie się dużo dzieje. To też idealny moment żeby poznać andaluzyjski temperament. 

Dodaj komentarz